archive24 Korrik, 2022 - 13:01

Fun

Ndodh edhe kjo / Dasmori thyen xhamin e veturës së nuses

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon një dasmor që e godet xhamin mbrapa veturës, ku ndodhej dhëndri me nusen, ashtu siç e kërkon tradita. Por, ky gjest nuk i shkoi mirë atij, pasi në goditjen e tretë të xhamit e goditi aq fort saqë e theu atë. Familjarët...
Lajme

Vazhdon rënia e ndjeshme e çmimit të derivateve edhe sot!

Publikohen çmimet e derivateve për sot. Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar njoftimin për çmimin e derivateve për ditën e sotme, ku çmimi maksimal i lejuar për produktet dizel është 1.69 euro për litër. Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit benzinë është 1.53 euro për litër dhe...
Lajme

Misteri i ujësjellësit të lashtë në Turqi

Duke folur për romakët e lashtë dhe ujësjellësit e tyre të fuqishëm dhe sistemet e tubacioneve, ata shpesh vlerësohen edhe për krijimin e tubave Patara në Turqi. Ka disa debate nëse ata me të vërtetë e meritojnë atë kredi. Është e vërtetë të thuhet se ato kalojnë midis vendbanimeve të...
1 2
Page 2 of 2