archive24 Korrik, 2022 - 23:57

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët në vazhdim

Vala e nxehtësisë do të vazhdoj të mbretërojë edhe javën e fundit të muajit korrik, megjithë luhatjet e temperaturave maksimale, por që në përgjithësi mbetet mbi vlera prej 30C. Do të ketë kthjellime dhe intervale më të gjata me diell, e ditën e mërkurë dhe të enjte priten kushte edhe...
Biznes

Shkon në 2.50 cent çmimi i makiatos në Prishtinë

Meqenëse inflacioni ka përfshirë thuajse të gjithë artikujt esencial në vend, si duket as kafja dhe shërbimi i saj nëpër lokalet e gastronomisë nuk ka mbetur mbrapa, një e tillë ka prekur edhe ‘makiatot’, çmimin për një makiato është faturuar 2.50 euro në një nga lokalet të kryeqytetit. Në një...
Lajme

Presidenti Begaj përmend Kosovën, shqiptarët e rajonit dhe aspiratën për bashkim kombëtar

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, pasi e mori detyrën nga Ilir Meta e përmendi Kosovën, por edhe aspiratën për bashkimin kombëtar. Kosovën e përmendi në kontekstin e integrimeve euroatlantike. “Do të jem shërbëtor i popullit tonë, mbështetës i palëkundur i integrimeve euroatlantike të gjithë shqiptarëve të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë së...
Lajme

Vjen edhe një lajm i mirë për liberalizimin e vizave

Ambasadori i Italisë në Prishtinë, Antonello De Riu është optimist se nën presidencën çeke të Bashkimit Evropian do të jepet hapi i parë për liberalizimin e vizave për Kosovën. De Riu ka rikthesuar mbështetjen e Italisë për liberalizimin e vizave dhe për dialogun me Serbinë. “Qëndrimi i Italisë për liberalizimin...
1 2
Page 1 of 2