archive21 Korrik, 2022 - 18:28

Lajme

Biden me koronavirus, Osmani i dëshiron shërim të shpejtë

Presidenti amerikan, Joe Biden, është infektuar me koronavirus dhe ka simptoma të lehta, ka thënë Shtëpia e Bardhë. Për këtë ka reaguar menjëherë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila i ka uruar shërim të shpejtë homologut amerikan. “I urojmë shërim të shpejtë Presidentit Biden. Qytetarët e Kosovës i dërgojnë...
Lajme

Biden infektohet me koronavirus

Presidenti amerikan, Joe Biden, është infektuar me koronavirus dhe ka simptoma të lehta, ka thënë Shtëpia e Bardhë. Sipas njoftimit, ai ka rezultuar pozitiv për Covid-19, mëngjesin e sotëm. Biden është i vaksinuar plotësisht kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi, si dhe ka marrë dy doza përforcuese të vaksinës. “Këtë...
Lajme

Sali Berisha i shkon Ramës te karrigia: O i pafytyrë…

Lideri i PD-së dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, s’ka qëndruar indiferent ndaj akuzave të Edi Ramës sa i përket qëndrimeve për UÇK-në dhe përmendjen e heqjes së embargos së naftës për Serbinë gjatë luftës në Kosovë. Në një moment tensioni, Berisha i është afruar Ramës tek karrigia e kryeministrit...
Lajme

Rama përplaset me PD-në: Ju ia ngulët thikën Hashim Thaçit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ishte i ashpër ndaj PD-së në lidhje me qëndrimet e tyre ndaj rezolutës kundër raportit të Dick Martyt si edhe ndaj rezolutës kundër gjenocidit në Srebrenicë. Rama tha se Shqipëria nuk mund të bëhet gazi i botës për shkak “të foltores dhe gojores” duke iu...
Lajme

Lajm i keq nga Trusti për kontributdhënësit

Sipas raportit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për muajin maj humbjet nga investimet e Trustit janë më të larta se sa kontributet e reja financiare në këtë institucion, të cilat nuk e kalojnë shifrën e 56 milionë eurove. Mbi 60 milionë euro është rënia e vlerës së aksioneve të...
Interesante

Guri që sfidon ligjet e fizikës po habitë shkencëtarët

Stupa Kiaktio në lagjen Thetan të Mianmarit sfidon fizikën. Mjafton një vështrim i tij për t'ju thënë se duhet të bjerë nga shkëmbi në të cilin është vendosur në mënyrë delikate në majë, por nuk bie kurrë. Për më shumë se 2500 vjet, kjo skulpturë e lyer me gurë me...
1 2
Page 1 of 2