archive20 Korrik, 2022 - 22:38

Lajme

Limaj akuzon Qeverinë për hajni: Ia vodhi Nismës programin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate ka folur për disa nga problemet aktuale në vend duke filluar nga gjendja ekonomike. Limaj e akuzoi Qeverinë Kurti për vjedhje të programit të Nismës Socialdemokrate. “Neve na ka ardhur një qeveri pa program. Mirëpo, ka vjedhur programe, i kopjon, i deformon, e kthen në një...
Lajme

KEDS me punime në rrjet, këto vende do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme në rrjet, ku si pasojë disa zona do të mbesin përkohësisht pa furnizim me energji elektrike. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 22.07.202 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 kV...
Lajme

Stuart Peach: Marrëveshja Kosovë-Serbi e nevojshme sa më parë

I Dërguari i Posaçëm i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach, vlerëson se vazhdimi i situatës pa zgjidhje në mes të Kosovës dhe Serbinë shkon në dëm të dyjave vendeve dhe që çon ujë në mullirin e atyre që duan stagnim. Peach në intervistë për KlanKosova.tv ka...
Lajme

Pamje apokaliptike nga Franca

Franca duhet të investojë më shumë para për të luftuar zjarret e egra, tha të mërkurën ministri i Agrikulturës, Marc Fresneau, teksa presidenti Emmanuel Macron pritet të vizitojë rajonin Zhironde, që është goditur më së keqi nga zjarret. “Ne duhet të shkojmë më tutje”, tha Fesneau për Televizionin France 2....
Lajme

Dy viktima dhe afër 1.800 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Dy persona kanë vdekur dhe 1.793 të tjerë kanë dalë pozitivë me koronavirus, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë së Kosovës. Sipas raportit ditor, rastet pozitive dolën pas testimit të 4.513 mostrave apo 39.72 për qind e mostrave dolën pozitive për sëmundjen COVID-19. Numri i rasteve të reja paraqet një...
1 2
Page 1 of 2