archive19 Korrik, 2022 - 23:03

Lajme

“Rama nuk do të lë gurë pa lëvizur që të lirohet Thaçi”

Gazetari Vehbi Kajtazi, ka thënë se iniciativa e grupit parlamentar të Partisë Socialiste që Kuvendi i Shqipërisë të miratoj një rezolutë, që pretendimet e Dick Martyt të rrëzohen në Këshill të Evropës, ka një mbështetje jashtë Shqipërisë. Ai ka thënë se Rama ka marrë dikund mbështetje për këtë iniciativë dhe...
Biznes

Sa paguhen punëtorët në Zvicër?

Qytetet në të cilat punëtorët e ndërtimit mund të presin të marrin pagën më të lartë janë zbuluar në Anketën Ndërkombëtare të Tregut të Ndërtimit të Turner & Townsend. Raporti zbuloi se dy vendet e para ishin të dyja në Zvicër, me Gjenevë që ofronte një pagë mesatare për orë...
Lajme

“Trafiku Urban” ka një njoftim me rëndësi për qytetarët

“Trafiku Urban” ka njoftuar se nga 20 korriku do të zgjasë orarin e qarkullomit të autobusëve për disa linja, raporton Express. Sipas njoftimit të kësaj ndërmarrje, për linjat 1, 1A, 3 dhe 4, do të zgjatet orari i qarkullimit deri në orën 24:00. ‘Bazuar në vendimin e Komunës së Prishtinës,...
Lajme

Momenti kur policët civil arrestojnë një person në Prishtinë

Në orët e para të së martës, dhjetëra pjesëtarë të Policisë së Kosovës të veshur në rroba civile, kanë arrestuar një person derisa I njëjti ishte duke e ngasur veturën. E gjithë ngjarja ka ndodhur tek “Rrethi i Madh në Prishtinë” Video nga vendi i ngjarjes e siguruar nga Gazeta...
Lajme

Hapja e negociatave Shqipëri-BE, Pacolli i ka disa fjalë

Presidenti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKR), Behgjet Pacolli, e ka uruar Shqipërinë për hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE). Përmes një postimi në Facebook, Pacolli ka thënë se kjo është një ditë e rëndësishme dhe historike. “27 vendet anëtare të BE-së kanë rënë dakord të...
Lajme

Osmani uron Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por ka një kërkesë urgjente për BE-në

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për fillimin e negociatave me Bashkimin Europian. “Urime Shqipërisë dhe Maqedonisë së veriut për një hap më afër BE-së. Në këtë kohë vendimtare, përshpejtimi i procesit të zgjerimit për vendet demokratike të Ballkanit Perëndimor është një domosdoshmëri!”, ka shkruar Osmani...
1 2
Page 1 of 2