archive18 Korrik, 2022 - 21:27

Lajme

Prodhohen monedhat e para euro në Kroaci, kështu duken

Në minierën kroate në Sveta Nedelja, u festua solemnisht fillimi i prodhimit të monedhave kroate euro, ku morën pjesë kryeministri Andrej Plenkoviq dhe guvernatori Boris Vujçiq, i cili raportoi se rreth 420 milionë monedha euro janë planifikuar të prodhohen deri në fund të vitit, raporton agjencia kroate e lajmeve, Index,...
Biznes

Dalja nga vështirësia ekonomike

Sipas të dhënave të publikuara të premten nga Zyra Kombëtare e Statistikave e Kinës, në gjashtëmujorin e parë të këtij viti, PBB-ja kineze arriti në 56 trilionë e 264 miliardë e 200 milionë juanë (rreth 8.678 trilionë dollarë), duke u shtuar 2.5 % në krahasim me të njëjtën periudhë të...
Biznes

Këto janë çmimet e derivateve të naftës për sot

Çmimet e derivateve të naftës do të mbeten të pandryshuara nga ato të një dite më parë Një litër naftë do të kushtojë nga 1.74 euro. Kështu njofton Ministria e Industrisë dhe Ndërmarrësisë dhe Tregtisë. Sipas MINT, një litër benzinë do të kushtojë 1.63 euro, ndërkaq gazi do të jetë...
Lajme

2 të vdekur dhe 615 raste të reja me Covid në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar dy vdekje si pasojë e virusit Covid-19. Gjithashtu njoftohet për 615 raste të reja, raporton Gazeta Express. Gjithashtu bëhet e ditur për 285 qytetarë të shëruar, teksa kemi 5.687 raste aktive. Më poshtë lexoni raportin e fundit të detajuar:...
1 2
Page 1 of 2