archive17 Korrik, 2022 - 20:00

Lajme

Rritje temperaturash, si do jetë moti sot

Shqipëria Kthjellimet të jenë mbizotëruese në të gjithë vendin tonë në pjesën e parë të ditës, por në zonat e thella malore do të ketë herë pas here kalime të lehta të vranësirave. Sipas MeteoAlb pjesa e dytë e ditës i bënë më të dukshme vranësirat, ku në zonat Verilindore...
Lajme

Evropa vazhdon të përballet me zjarre

Mijëra zjarrfikës po vazhdojnë të përballen me zjarre në Portugali, Spanjë dhe Francë, teksa vala e të nxehtit nuk po jep shenja lehtësimi. Në veri të Portugalisë, një pilot vdiq pasi avioni me të cilin po hidhte ujë u përplas në zonën Foz Coa, afër kufirit me Spanjën. Autoritetet portugeze...