archive16 Korrik, 2022 - 21:09

Lajme

Aksident në Dardani të Prishtinës, pesë të lënduar

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, ka konfirmuar Policia e Kosovës për Paparacin. “Sot rreth orës 15:30, në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident komunikacioni...
Lajme

Shqipëria sapo mori lajmin e shumëpritur nga Bashkimi Evropian

Liderët e Bashkimit Evropian kanë përshëndetur votimin e Kuvendit maqedonas në favor të propozimit francez, duke paralajmëruar se në javën e ardhshme do të zhvillohen konferencat e para ndërqeveritare të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, duke hapur formalisht negociatat e anëtarësimit. “Urime Maqedonisë së Veriut për votimin i...
Lajme

Kaq kushton një ditë pushimi në Durrës

Në Durrës, këtë korrik, turistët po harxhojnë për një ditë pushimi rreth 50 euro. Të pyetur nga Euronews Albania, disa prej tyre thonë se cmimet janë shtrenjtuar këtë vit, edhe pse janë përpjekur të gjejnë plazhet më të lira në gjithë bregdetin. Pushimet shkojnë 500 mijë lekë për 10 ditë....
1 2
Page 1 of 2