archive15 Korrik, 2022 - 20:26

Biznes

Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja të karburanteve

Bordi i Transparencës ka vendosur ditën e sotme çmimet e reja të karburanteve në Shqipëri. Kështu nga ora 18:00 e pasdites së sotme nafta do të shitet me 238 lekë/litri, benzina me 218 lekë/litri ndërsa gazi me 81 lekë/litër. Bordi i bën apel operatorëve të shitjes së karburanteve të zbatojë...
Lajme

Adriatik Kelmendi shkon në Hagë për t’i vizituar ish-krerët e UÇK-së

Gazetari dhe Drejtori i Përgjithshëm në Klan Kosova, Adriatik Kelmendi ka udhëtuar drejt Hagës ku i ka vizituar ish-drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçin, Rexhep Selimin, Jakup Krasniqin e Kadri Veselin. Përmes një postimi në Facebook, Kelmendi ka thënë se kjo gjykatë është e njëanshme, se është bërë...
Biznes

Në këtë qytet të Kosovës mund të gjejnë punë 800 persona

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se në Suharekë mund të gjejnë vend punë 800 persona përnjëherë nëse donë të hyjnë në punë. “Firmat e Suharekës, kompanitë kërkojnë punëtorë çdo ditë, është e vërtetë që nuk ka punëtor, ndoshta në Suharekë mund të gjejnë vend punë 800 persona përnjëherë...
Lajme

Ministria e Financave del me njoftim të rëndësishëm për ekzekutimin e pagesave për këtë kategori

Ministria e Financave ka njoftuar se sot do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale dhe pensionale. Sipas një njoftimi të Ministrisë, të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës do të pranojnë sot pagesat e skemave sociale dhe pensionale për muajin korrik. Sipas Ministrisë së Financave, datat për pagesa janë si...
1 2
Page 1 of 2