archive14 Korrik, 2022 - 23:26

Lajme

Vdes mjeku i njohur kosovar

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë specialist i mjekësisë familjare, Doktor Ylber Murati. Aliu ka thënë se Ferizaj dhe shëndetësia janë në zi sot. Aliu ka shkruar: TELEGRAM NGUSHËLLIMI Lajm i rëndë, nga ne u nda përgjithmonë, mjeku i dashur, specialisti i mjekësisë familjare,...
Lajme

Jep dorëheqje kryeministri i Italisë Mario Draghi

Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, ka dhënë dorëheqje prej pozitës së tij pasi qeveria që drejton humbi shumicën. Lëvizja populiste e Italisë Pesë Yjet ka refuzuar të mbështesë qeverinë e unitetit kombëtar të kryeministrit Mario Draghi në një votim kritik parlamentar, duke e zhytur vendin në një raund të ri...
Lajme

AGK dhe KMSHK për fjalimin e deputetes Pacolli: Ky është kërcënim serioz i pushtetit aktual kundër mediave

Në një fjalim të sotëm në Kuvend, deputetja e partisë në pushtet, Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka bërë thirrje për rregullim qeveritar të mediave, sidomos mediave online. Thirrja e hapur e deputetes Pacolli për ndërhyrje direkte të Qeverisë për kontroll ndaj mediave është e papranueshme për Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës-AGK...
Lajme

Tahiri modest: Të riun e shpëtoi Zoti, jo unë

Ridvan Tahiri, ka treguar ekskluzivisht për Klankosova.tv ngjarjen ku ai ishte protagonist i një ngjarje tejet emocionuese. Më herët Klankosova.tv ka raportuar se Tahiri, e kishte shpëtuar nga ngulfatja një të ri në aeroplan derisa ishte duke u kthyer nga Gjermania. Ai tha se 17 vjeçarin e ka shpëtuar zoti...
1 2
Page 1 of 2