archive13 Korrik, 2022 - 23:40

Lajme

Avokati i Kadri Veselit: Gjykimi mund të zgjasë 5 deri në 7 vjet

Sipas Ben Emersonit, avokat i Kadri Veselit, procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së “mund të zgjasë 5 deri në 7 vjet”. Hashim Thaci, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi, të akuzuar për krime lufte nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, janë shfaqur sot në konferencën e radhës mbi ecurinë...
Biznes

Erëza Vela kryetare e Odës Ekonomike?

Ekonomistja e njohur Erëza Vela konfirmon kandidaturën për Kryetare të Odës Ekonomike të Kosovës. Erëza Vela është gruaja e parë që kandidon për kryetare të Odës Ekonomike të Kosovës. Ekonomistja Vela njofton se në tri javët e fundit, në bashkëpunim me biznese dhe ekspertë të ekonomisë, ka përpiluar planin për...
Lajme

Gjenden të vdekur dy burra në Prishtinë, Policia jep detaje

Dy persona në Prishtinë janë gjetur të vdekur gjatë ditës së djeshme. Policia ka njoftuar se në Prishtinë dje në shtëpinë e tij ka ndërruar jetë viktima mashkull kosovar. Njësitë relevante policore dhe një ekip mjekësor kanë dalur në vendin e ngjarjes, mjeku përgjegjës ka konstatuar se viktima është pa...
Biznes

Bie pak çmimi i naftës në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e karburanteve për 24 orët e ardhshme në Kosovë. Sipas njoftimit të MINT, vërehen disa ndryshime të vogla të çmimeve nga 24 orët e kaluara....