archive12 Korrik, 2022 - 12:35

Lajme

2 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh mbi gjendjen epidemiologjike në Kosovë. Sipas raportit, në këtë periudhë kohore janë regjistruar dy vdekje dhe 175 raste pozitive. Siç njofton ministria, 105 persona janë shëruar, shkruan Express. Aktualisht janë 2 mijë e 184 raste aktive, ndërsa mbi 1 milion e 831 mijë...
Lajme

Ministria publikon çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme. Siç njofton ministria çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës është si në vijim. “Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.75 € për litër; Çmimi maksimal i lejuar...
1 2
Page 2 of 2