archive12 Korrik, 2022 - 19:35

Lajme

Gjendet i vdekur një person në rrugë, në Prishtinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 18:10 në lagjen Velania në Prishtinë, ku është gjetur pa shenja jetë një person. Burimet e Sinjali brenda Emergjencës bëjnë të ditur se kanë pranuar thirrje për ndihmë, pasi një person në rrugën ‘Emrush Miftari’ dyshohej se ishte në rrezik për...
ShowBiz

Përkeqësohet sëmundja e Brad Pitt, tani ai nuk i njeh më as familjarët!

Brad Pitt-it nuk njeh më fytyrat e njerëzve, madje as të familjarëve dhe miqve të tij. Ylli hollivudian ka zbuluar se vuan nga një çrregullim i rëndë neurologjik që prej vitit 2013, teksa viti pas viti sëmundja është përkeqësuar. Sëmundja quhet “prosopagnosia”, dhe konsiderohet si verbëri e fytyrës. Ajo shkaktohet...
Lajme

Kardiologu që u kthye nga Gjermania: U ktheva për Kosovën

Kardiokirurgu nga QKUK-ja, Leonard Bytyqi, ka rrëfyer se si është kthyer në Kosovë nga Gjermania, pavarësisht se kishte siguruar kontaktet dhe vizën. Bytyqi në Klan Kosova theksoi se nga Klinika e Kardiologjisë janë larguar kardiokirurgët që e kanë themeluar atë, njofton Klankosova.tv. “Në fakt kam qenë në Gjermani, kom pasë...
Lajme

Vdes mjekja e Qendres Kryesore Familjare në Prishtinë

Oda e Mjekëve të Kosovës njofton për vdekjen e Dr. Azijada Jamini. Dr. Azijada Jamini e specializuar në fushën e mjekësisë së përgjithshme. “Në vitin 1985 ka përfunduar studimet për mjekësi të përgjithshme, në Fakultetin e mjekësisë, në Tuzla të Bosnjës dhe Hercegovinës. Dr. Jamini ka punuar në Qendrën Kryesore...
1 2
Page 1 of 2