archive5 Korrik, 2022 - 13:46

Lajme

Hapet aplikimi për viza në ambasadën gjermane në Kosovë

Aktualisht është e hapur lista e regjistrimeve për termine në gusht. Lista do të mbetet e hapur deri më 13.07.2022 në orën 15:00, thuhet në uebfaqen e ambasadës gjermane në Kosovë. Gjithashtu, në faqen e ambasadës thuhet se për shkak të kërkesës tejet të lartë për caktim të termineve, e...
Lajme

Më 9 korrik Kurban Bajrami, bëhet thirrje që qytetarët të therrin kurban sipas rregullave

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim drejtoreshën e Drejtorisë së Inspektoratit në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë, Ilirjana Zymberajn. BIK-u njofton se myftiu Tërnava ka shprehur falënderime për “mbështetjen e vazhdueshme të AUV-it për menaxhimin e procesit të therjes së kurbaneve”. BIK-u...
Lajme

Afera e pastrimit të parave të krimit të organizuar, Behgjet Pacolli e konfirmon njohjen me biznesmenin Enrique Rais

Emri i Behgjet Pacollit jo rrallë herë gjendet në afera të dyshuara korrupsioni, pastrimi parash e krimi të organizuar, që raportohen në mediat ndërkombëtare, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Së fundi, biznesmenin kosovarë mediumi argjentinas “Infobae” e ka implikuar në dyshime për pastrim parash të krimit të organizuar në Venezuelë dhe...
1 2
Page 2 of 2