archive5 Korrik, 2022 - 23:01

Lajme

Syla: A e ke pa Dardan Molliqajn, si t’ia kapësh dorën dredhohet vet

Analisti Valon Syla, ka folur në emisionin Pressing lidhur gafat dhe populizmin e politikanëve. Syla ka thënë se politikanët përcjellin sondazhet dhe veprojnë sipas rezultateve të tyre. Ai ka ironizuar me Dardan Molliqajn, kryetarin e partisë jashtëparlamentare, PSD. “Dardan Molliqaj hala sillet si opozita kryesore, si të hin ia rras...
Lajme

E dhimbshme: Vdes mjeku Mentor Salihi

Si pasojë e lëndimeve të marra, sot ka ndërruar jetë mjeku i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Gjakovë, Mentor Salihi, i cili ishte brenda autoambulancës që u aksidentua më 30 qershor në Gjakovë. Në të njëjtin askident, i vdekur kishte mbetur edhe drejtuesi i autoambulancës, Skofiar Gjini. Lajmin për...
Lajme

Ky është çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet “tavan” të derivateve për 24 orët e ardhshme në Kosovë. Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është 1.79 cent për litër. Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është 1.76 cent për litër. Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas...
Lajme

Vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe aktorja e teatrit

Ka vdekur ish-gazetarja dhe aktorja e teatrit “Qëndresa” në Fushë Kosovë, Teutë Tmava. Lajmin e ka bërë të ditur Ali Topalli në Facebook-un e tij. “Teutë na ike shpejtë dhe papritmas, nuk e besuam. Do të kujtojmë si shoqe të mirë, aktore e personalitet me nam në Fushë Kosovë. Lamtumir...
Lajme

Finlanda ia rikthen Kosovës shpresat për heqjen e vizave

Në qershor, kur shpresat për liberalizimin e vizave u rritën më shumë se kurrë më parë, kosovarët morën një tjetër zhgënjim. Tashmë s’ishte çudi. Shpresat për liberalizim, kosovarëve ua ktheu disi Finlanda këtë të hënë. Nga samiti dyditor i krerëve të Bashkimit Europian me liderët e Ballkanit Perëndimor, në Kosovë...
1 2
Page 1 of 2