archive3 Korrik, 2022 - 22:38

Lajme

Çmimet mashtrim në ‘Viva Fresh Store’, ankohet qytetari

Blerja në “Viva Fresh Store” saktësisht në pikën e shitjes në qytetin e Klinës ka dalë të jetë një mashtrim për konsumatorët, të cilëve nëpër rafte të produkteve u ekspozohet një tjetër çmim, por kur shkojnë te arka paguajnë tjetër çmim. Një konsumator nga Klina, për 02 press ka thënë...
Lajme

Rrokulliset vetura, një person në gjendje të rëndë

Dy persona kanë përfunduar në spital pas aksidentit të djeshëm në rrugën “Kuzman Josifovski Pitu” në Shkup, ku një veturë e tipit Fiat, e drejtuar nga 24-vjeçari me iniciale A.C. ka goditur rrethojën e bulevardit dhe është rrokullisur. Rastin e kanë konfirmuar nga Ministria e Punëve të Brendshme. “MPB njofton...
Lajme

A po e fiton Rusia luftën në Ukrainë? Flasin ekspertët

Për muaj të tërë një narrativë është ndërtuar dhe ushqyer nga inteligjenca perëndimore se Rusia po lufton për të arritur objektivat e saj kryesore në Ukrainë, shkruan Sky News. Ne pamë një tërheqje të plotë nga veriu dhe perëndimi dhe një ripërqëndrim në Donbas në lindje, ku luftimet ndonjëherë kanë...
Lajme

Vlora Çitaku: Turp të qoftë Nuredin Lushtaku

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar ashpër ndaj ish-deputetit të PDK-së, Nuredin Lushtaku, pasi ky i fundit dyshohet se u përfshi në një sulm me armë ndaj dy zyrtarëve policorë, nga i cili njëri mbeti i plagosur. Çitaku ka shkruar në Facebook se sulmi ndaj Policisë është i papranueshëm...
Lajme

Rreth 600 mjekë në Kosovë janë të papunë

Qindra profesionistë shëndetësorë janë të regjistruar si të papunë në Odën e Mjekëve në Kosovë. Drejtues të kësaj organizata e shohin si urgjente intervenimin e institucioneve për të ndryshuar menaxhimin e sistemimit të punëtorëve shëndetësorë sipas nevojës që kanë institucionet. Shkollimi për të arritur titullin e mjekut është i gjatë....
1 2
Page 1 of 2