archive1 Korrik, 2022 - 21:26

Lajme

Nga sot, BE-ja njeh certifikatat e vaksinimit kundër COVID-19 të Kosovës

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se nga data 1 korrik Bashkimi Evropian do të pranojë certifikatat e vaksinimit dhe të testimit të lëshura nga institucionet e Kosovës për COVID-19. “Sekretariati i EU digital Certificate i Komisionit Evropian e ka njoftuar Ministrinë e Shëndetësisë se është konfirmuar pranueshmëria –vendimi mbi...
Interesante

Rrëfim rrënqethës, Prifti Miron Çako: Mehmet Shehu ishte ateist, por shëroi djalin te Kisha e Lacit – Por ja çfarë i bëri Enver Hoxha!

Teologu i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Miron Çako, ishte mysafir në emisionin Kojshia Show, për të diskutuar mbi Misteret e Kishës se Lacit. Ai zbuloi për audiencën se Komunisti Mehmet Shehu e kishte dërguar djalin te Kisha Laçit për ta shëruar, pasi ishte Memec. Por ai zbuloi se çfarë...
Interesante

Prifti Miron Çako: Rojeve të Kishës iu shfaq shënjëtori i vdekur në Kishën e Laçit – Ja çfarë iu bëri!

Teologu i mirënjohur shqiptar ortodoks, Miron Çako nga Tirana, ishe mysafir në emisionin Kojshia Show. Ai rrëfeu ngjarjen rrënqethese se si shënjëtori Shën Avlashi pas vdekjes së tij, iu shfaq rojave të Kishës së Laçit me kalë. Ai zbulon se çfarë iu bëri rojave. Ndiqeni minutën e 53 të emisionit...
Lajme

“Serbia herët apo vonë duhet ta njohë Kosovën”, deputeti i Bundestagut gjerman kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Deputeti i Bundestagut gjerman, Adis Ahmetoviq, nga radhët e SPD-së, ka qenë kritik në raport me zhvillimet e fundit në Samitin e Be-së, në raport me Ballkanin Perëndimor. Ahmetoviq në mënyrë të veçantë ka kërkuar statusin e vendit kandidat për Bosnjën, vizat për Kosovën dhe fillimin e negociatave për anëtarësim...
1 2
Page 1 of 2