archive28 Qershor, 2022 - 19:18

Lajme

Hoxhaj për udhërrëfyesin për liberalizim: Mjerim politik

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, po e vlerëson mjerim politik, idenë e fundit të dhënë nga komisioneri i BE-së për zgjerim, Oliver Varhelyi, për krijimin e një udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave për Kosovën. Këtë e tha Hoxhaj, në një reagim të tij në llogarinë në facebook, përcjell...
précis

Ndërron jetë ‘Kara Murati’

Një nga aktorët më të njohur në historinë e kinematografisë turke, Cuneyt Arkin ka vdekur në moshën 85-vjeçare. Aktori vdiq në një spital në Stamboll, ku u dërgua pasi pësoi një arrest kardiak në shtëpi, raporton Anadolu Agency. Aktori veteran, emri i vërtetë i të cilit ishte Fahrettin Cüreklibatır, lindi...
Biznes

Sot çmimi i naftës më shtrenjtë, ky është vendimi i ministrisë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivative për 24 orët e ardhshme. Siç njofton ministria, çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës është si në vijim. “Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.86 eurocentë për litër; Çmimi maksimal i lejuar...