archive26 Qershor, 2022 - 21:58

Lajme

Aksident i rëndë te Qendra e Studentëve në Prishtinë

Një aksident trafiku sapo ka ndodhur te Qendra e Studentëve në Prishtinë. Siç mund të shihni edhe në videon e më poshtme të siguruar nga Korrespodenti, Policia shihen se kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin. Siç mëson Korrespodenti, të lënduarit janë dërguar në QKUK me...
Lajme

Ish deputeti Ahmet Isufi i nënshtrohet një operimi kirurgjik

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Ahmeti Isufi i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjike. Ahmeti ka operuar këmbën, ndërsa pas këtij operacioni për vizitë tek ai ishte edhe i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Duhet përkujtuar që Ahmet Isufi është një nga emrat kryesor të partisë së...
Sporti

Kosova fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Ballkanik në Beach Volley

Volejbolli në rërë i ka sjellur një tjetër medalje Kosovës. Valmira Ramadani dhe Dhuratë Sylejmani që përfaqësuan shtetin e Kosovës në Kampionatin Ballkanik në Beach Volley arritën ta fitonin medaljen e argjendtë. Në një konkurrencë të jashtëzakonshme, vashat kosovare arritën të rrugëtonin deri në finale, për t’u mposhtur nga ekipi...