archive23 Qershor, 2022 - 20:12

Lajme

100 euro për sektorin privat, Hekuran Murati ka një njoftim

Ministri i Financave Hekruan Murati ka njoftuar se janë procesuar pagesa prej 100 eurosh për punëtorët e sektorit privat, të cilët është dashur të plotësojnë edhe kriterin kohor. Njoftimi i plotë: Sot është procesuar pagesa prej 100 euro për 14,042 punëtorët e sektorit privat, të cilët është dashur të plotësojnë...
Lajme

Vuçiq: Nuk kishte rezultate konkrete, Kosova nuk i mori vizat

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se asnjë shtet i Ballkanit Perëndimor nuk mori asgjë nga Samiti i Bashkimit Evropian në Bruksel të enjten. I pyetur nëse është ndërmarrë ndonjë vendim për negociatat, Vuçiq deklaroi se në Samitin e sotëm të Bashkimit Evropian nuk janë aprovuar vizat për Kosovën....
Lajme

Lekaj pas dështimit të votimit të Trustit: Qeveri zoti ju vraftë

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka reaguar pasi projektligji për tërheqjen e Trustit nuk kaloi në lexim të parë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar: QEVERI, ZOTI IU VRAFTË!. Ndryshe, sot kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, bëri me dije se pro këtij projektligji kanë votuar 44 deputetë, 57...
Lajme

S’ka Trust: Vetëvendosje rrëzon vullnetin e qytetarëve

Kuvendi i Kosovës ka dështuar që ta miratojë në lexim të parë Projektligjin për tërheqjen e kursimeve nga Trusti. Kryeparlamentari Glauk Konjufca, i cili vetë votoi kundër, bëri me dije se pro këtij projektligji kanë votuar 44 deputetë, 57 kundër dhe një ka abstenuar. Në sallë ishin të pranishëm 102...
Lajme

Gazetari gjerman lavdëron paraqitjen e Presidentes Osmani në Bruksel

Markus Preiß, drejtues i studios ARD Europe në Bruksel, i ka bërë përshtypje paraqitja e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani para samitit të krerëve të BE-së me liderët e Ballkanit Perëndimor. Gazetari gjerman e vlerësoi Osmanin si shembull se si bëhet komunikimi politik, shkruan Gazeta Express. “Nëse doni të shihni...
1 2
Page 1 of 2