archive17 Qershor, 2022 - 23:42

Interesante

Njihuni me bimën që ju sjell para dhe shumë fat në shtëpi

Bimët i japin zonës një jetë dhe bukuri shtesë. Por, përderisa disa njerëz kanë gishtërinj magjik kur bëhet fjalë për t’u kujdesur për gjelbërimin, të tjerët kanë ndjenjën se është e mjaftueshme të shikojnë bimët, pasi përtojnë të përkujdesen për to. Bima me të cilën nuk duhet të shqetësoheni për...
Lajme

Putinit s’i hiqet Kosova nga goja, sot e përmendi edhe një herë

Sot, Presidenti i Rusisë Vladimir Putin e ka përmendur edhe njëherë Kosovën, duke thënë se rasti i saj është bërë precedent për republikat e vetëshpallura RUSE në Ukrainë, Donjetsk e Luhansk. Sipas mediave serbe, Putin ka deklaruar se ishte pranuar para institucioneve ndërkombëtare në kohën e pavarësimit të Kosovës, se...
Lajme

Zyrtari i SHBA në Forumin e Prespës, Escobar: Përkrahim nismën e “Ballkanit të hapur”, fokusi në BE

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, konfirmoi mbështetjen për nismën rajonale Ballkani i Hapur. Ai kërkoi sërish përfshirjen e të gjitha vendeve të rajonit dhe integrimin e tyre për në Bashkimin Europian. “Përkrahim të gjitha tregjet, Ballkani i Hapur përderisa është...
Lajme

Kështu do të duket brenda e jashtë Xhamia e Madhe në Prishtinë

Zvarritja 10-vjeçare për Xhaminë Qendrore në Prishtinë mori fund javën e kaluar. Komuna e Prishtinës që drejtohet nga Përparim Rama lëshoi lejen ndërtimore për ndërtimin e objektit në lagjen “Ulpianë” në Prishtinë, shkruan Periskopi. Punimet kanë filluar në vitin 2020 kur edhe është lëshuar një leje e pjesshëm për heqjen...
Lajme

Kështu duket Prishtina pas stuhisë dhe reshjeve të shiut

Prishtina Weather në mesditë kishte dhënë një paralajmërim për një stuhi që po i afrohej Kosovës nga Bosnja dhe Serbia, e që në Kosovë do të vinte në orën në vazhdim dhe që do të shoqërohej me reshje të mëdha të shiut dhe erëra të forta. “17.06.2022, 13:45 – Një...
Lajme

Prishtina Weather paralajmëron se po vjen një stuhi në Kosovë

Prishtina Weather ka njoftuar se një stuhi që po zhvillohet aktualisht në Bosnjë dhe Serbi parashihet të kalojë edhe kah Kosova, raporton Express. Sipas PW’së, kjo stuhi pritet të sjellë reshje më të mëdha të shiut, breshës apo edhe hove të erës edhe mbi 15/s. “17.06.2022, 13:45 – Një stuhi...
Lajme

E konfirmuar: Me datën 20 qershor pritet të ekzekutohen këto pagesa

Me datë 20 të çdo muaji do të ekzekutohen pensionet e veteranëve dhe pensionet tjera që kanë nevojë për procesin e verifikimit me ATK (pensionet e Trepçës dhe ato familjare) raporton kontabilisti.inf. Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Duke filluar...
1 2
Page 1 of 2