archive16 Qershor, 2022 - 21:17

Lajme

Arrestohet Dardan Molliqaj

Policia e Kosovës e ka arrestuar kreun e PSD-së, Dardan Molliqajn. Kjo është bërë pas përfundimit të protestës së veteranëve ku ai mori pjesë. Për Molliqajn ishte lëshuar urdhërarrest nga Gjykata, për rastin e sulmit fizik ndaj deputetit Haki Abazi. Bashkë me Molliqajn janë arrestuar edhe disa anëtar të PSD-së./Express....
Lajme

Latifi: Kjo nuk është protestë e veteranëve, por aksion i opozitës sipas metodave të Kurtit

Analisti Blerim Latifi, duke komentuar protestën e sotme të veteranëve, ka thënë se kjo protestë është aksion politik i opozitës që sipas tij po zhvillohet sipas metodave të dikurshme të Kurtit. “Fatkeqësisht kjo nuk është protestë e veteranëve, por aksion politik i opozitës, i zhvilluar sipas metodave të dikurshme të...
Lajme

Lajm i mirë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidenti slloven Borut Pahor i ka dërguar sot një letër presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel, në të cilën i ka kërkuar që të liberalizohen vizat për Kosovën, si dhe që t’i jepet Bosnjë e Hercegovinës statusi i vendit kandidat, njoftoi sot Zyra e Presidentit të Sllovenisë. Pahor beson se...