archive8 Qershor, 2022 - 22:37

Lajme

Ftesa për Kosovën që t’i bashkohet “Ballkanit të Hapur”, krejt çka u tha sot në samit

Në Ohër sot është mbajtur dita e dytë e samitit të nismës “Ballkani i Hapur”. U nënshkruan katër marrëveshje. Në nismën që kundërshtohet nga Kosova, pjesëmarrës ishin edhe Gabriel Escobar (virtualisht) dhe Oliver Varhelyi. Pothuajse secili që foli, i bëri ftesë Kosovës që t’i bashkohet kësaj iniciative. Gazeta Online Reporteri.net...
Lajme

Intervista e ish-kryeministres ukrainase: Mundësi që bota ta vras Putinin, ai është një djall me logjikë të errët

Ish-kryeministrja e Ukrainës, Yulia Tymoshenko, e ka përshkruajtur si “abolutisht racional, të ftohtë, të ashpër, djall i zi” Vladimir Putinin dhe pretendoi se ai është përcaktuar të futet në historinë ruse krah Stalinit dhe Petrit të Madh”. Në një intervistë ekskluzive, Tymoshenko mohoi sugjerimet se presidenti rus është “i çmendur”....
1 2
Page 1 of 2