archive7 Qershor, 2022 - 20:58

Interesante

E pabesueshme: Kaq voltë energji elektrike i ka rrufeja

Një shtetas turk vdiq të hënën pasdite në Zatriq të Rahovecit. Ai u godit nga rrufeja derisa po punonte në një gurthyes në Zatriq të Rahovecit. Bashkë me të ishte edhe një bashkë shtetas tjetër i tij, që shpëtoi vetëm me lëndime, njofton Klan Kosova. Rasti po hetohet nga policia...
Biznes

Kur pritet ulja e çmimeve të naftës në Kosovë?

Çmimi i naftës po vazhdon të rritet në vendin tonë. Si asnjëherë më parë, në Kosovë është ngritur çmimi i derivateve. Në treguesit që gjenden nëpër pompa gjatë së martës shihet se nafta e benzina kanë arritur vlerën deri në 1.80 Euro për litër. Tash e sa kohë për këtë...
Lajme

Dyshohej se mban me dhunë një të mitur, Policia i shkon në shtëpi 22-vjeçarit në Skenderaj

Përdorimi i substancave narkotike ka marrë përmasa shqetësuese në vendin tonë. Çdo ditë raportohen raste kur të rinj që posedojnë drogë kapen në flagrancë nga Policia. E një rast i tillë ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në rrugën ‘Iliria’ në Skenderaj. Sinjali mëson se njësitet policore kanë shkuar në shtëpinë...
Lajme

Tahirsylaj për stuhinë që i mori jetën 30-vjeçarit: E paralajmëroi Serbia, por jo IHMK-ja sepse s’ka asnjë meteorolog të diplomuar

Profesori i Meterologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka thënë që fatkeqësia e djeshme ku një 30 vjeçar vdiq si pasojë e rrëzimit të lisit, është e tmerrshme. Tahirsylaj në një intervistë në Info Magazine në Klan Kosova, ka thënë që i shpreh ngushëllime familjarëve për këtë humbje. “Problemi qëndron në rrjetet e...
Lajme

Si nëpër filma, dalin pamjet nga momenti i grabitjes së bankës BKT

Pamjet që shihni tregojnë momentin e grabitjes së filialit të një banke të nivelit të dytë në Koplik të Malësisë së Madhe. Gjithçka duket e mirëmenduar, autori në foto ka vendosur të fshehë identitetin e tij, përmes një maske si të filmave horror, duke i ngjarje personazhit Scream. Siç shihet...
Biznes

Lajm i rëndësishëm për ekonominë kosovare

Banka Botërore ka ulur projeksionet për rritjen ekonomike të Kosovës për 2022 me 0.2 për qind krahasuar me projeksionet e janarit të këtij viti. Në raportin e publikuar sot, Banka Botërore vlerëson se Kosova këtë vit do të ketë rrije ekonomike prej 3.9 për qind. Po sipas këtij raporti, ngritja...
Lajme

Bëni kujdes, ky do të jetë moti për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend nesër e pasnesër. Me anë të një komunikate për media, IHMK njofton se në Kosovë do të ketë mot jo-stabil, i cili gjatë ditës do të shoqërohet me shkarkime elektrike, reshje shiu, stuhi e breshër, shkruan...
Interesante

Një thesar i vërtetë nën det: Shikoni sasinë e arit që u gjet

Oficerët e marinës kolumbiane që mbikëqyrën vendin e mbytjes së një galere në San Jose kanë zbuluar dy anije të tjera të fundosura prej kohësh aty pranë, tha të hënën presidenti kolumbian Ivan Duque. Galera e San Jose, për të cilën historianët besojnë se mbante thesare me vlerë miliarda dollarë...
Lajme

Avionët amerikanë “rrethojnë” Korenë e Veriut

Kim Jong Un, lideri i Koresë së Veriut, është paralajmëruar për një “përgjigje të shpejtë dhe të fuqishme” nëse do të kryejë një test të ri bërthamor për të cilin Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut besojnë se po përgatitet. Ëendy Sherman, zëvendëssekretarja Amerikane e Shtetit, tha se testi...
1 2
Page 1 of 2