archiveQershor 2022

Lajme

I jepet lamtumira e fundit Vjosa Berishës

Sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit producentes dhe regjisores, Vjosa Berisha. Në varrzeat e qytetit në lagjen Arbëria (Dragodan), Berisha u përcoll për në banesën e fundit nga familjarët e ngushtë dhe një rreth i gjerë personazh që e njihnin atë. Në ceremoninë e varrimit u panë...
Lajme

BE merr një vendim të mirë për Kosovën

BE-ja nga sot do të pranojë certifikatat e vaksinimit dhe testeve të COVID-19 që lëshohen nga autoritetet e Kosovës. Zyra e BE-së, ka njoftuar se e njëjta vlen për të gjitha certifikatat e lëshuara nga Kosova që janë në përputhje me rregulloren e BE-së “Nga sot, BE-ja do të fillojë...
Lajme

Prishtinën e merr shiu

Një stuhi e fuqishme ka nisur pasditën e sotme në Prishtinë. Dhe, si rëndom, ka vërshime në disa pjesë të kryeqytetit. Qytetarët kanë publikuar pamje nga pjesë të ndryshme të Prishtinës, ku shihet se është vështirësuar kalimi i veturave, pas vërshimeve, shkruan Gazeta Express. Një e tillë është publikuar nga...
Lajme

Stuhi me breshër e erë të fuqishme në Prishtinë

Para pak minutave ka filluar një stuhi e fuqishme në Prishtinë e përcjellë me shi e breshër të rrëmbyeshëm dhe erë të fortë. Pjesa e parë e ditës u karakterizua me vapë të madhe. Stuhia ishte paralajmëruar para pak orësh edhe nga faqja MeteoBallkan raporton Gazeta Express....
Lajme

Shi, vetëtima e bubullima, parashikohet ndryshim moti pasdite

Pasditen e sotme pritet të ndryshojë moti në vendin tonë dhe në Ballkan. MeteoBallkan, shkruan se përkundër nxehtësisë së madhe sot në disa rajone ka zhvillime të rrebesheve të izoluara të shiut dhe për momentin ato shtrihen që nga veriu i Greqisë, përmes juglindjes së Shqipërisë, perëndimit të Maqedonisë së...
Lajme

Sapo u ekzekutuan këto pagesa nga Ministria e Financave!

Sot është bërë ekzekutimi i pagave për punëtorët e sektorit publik për muajin qershor, raporton 02 Press.com. 02 Press.com, mëson se Ministria e Financave, përkatësisht Thesari gjatë ditës ka bërë procesimin e pagave për të gjithë ata punëtorë që përfitojnë paga nga buxheti i Kosovës. 02 Press.com, ka kontaktuar me...
1 2 3 25
Page 1 of 25