archive30 Maj, 2022 - 21:07

Lajme

Gjendet avioni i rrëzuar në Kroaci, asnjë i mbijetuar në bord

Janë gjetur mbetjet e avionit që doli nga radarët një ditë më parë në Kroaci. Autoritetet kroate kanë njoftuar se 4 anëtarët e bordit kanë ndërruar jetë, ndërsa policia ka nisur një hetim për shkaqet dhe rrethanat aksidentit ajror. Kreu i ekipeve të mbrojtjes civile, Damir Trut, tha se “Sapo...
Lajme

Qeveria ndan 1.7 milion euro për këtë kategori të punëtorëve

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhje elektronike në të cilën ka miratuar një vendim e që ka të bëjë me profesionistët shëndetësorë, raporton Gazeta Sinjali. Në këtë mbledhje janë ndarë 1 milion e 768 mijë euro për t’i paguar 1 mijë e 271 profesionistë shëndetësorë dhe staf mbështetës. “Me...