archive29 Maj, 2022 - 19:58

Lajme

Agim Doçi zbulon këtë gjë për Jakup Krasniqin

Agim Doçi, poeti i njohur nga Shqipëria zbuloi se kishte qenë veteran i UÇK-së dhe kishte qenë mik me disa nga themeluesit e UCK-së, një ndër ta edhe Jakup Krasniqin. Ai, në emisionin Kojshia Show zbuloi diçka interesante për ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi. Për më shumë, ndiqeni minutën e...
Lajme

I jepet lamtumira e fundit 30-vjeçarit nga Ferizaj, Gazmend Hysenit

Është varrosur sot në mesditë në Ferizaj sipas ceremonive fetare Gazmend Hyseni i njohur me nofkën “Strella”. Të pranishëm në varrimin e tij kanë qenë shumë persona, mes tjerash fytyra publike. Lamtumirën e fundit, Hysenit ia ka dhënë edhe producenti i njohur, Bini Nebihu. Krijuesi i shumë hiteve, mik prej...
Lajme

Asnjë rast i ri me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe nuk është raportuar asnjë rast i ri i infektuar me këtë virus. Nga 469 testime, 0 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 28 qytetarë, derisa...
Lajme

Kurti: Po përgatitemi për aplikim për anëtarësim në NATO dhe BE

Lëvizja Vetëvendosje, është duke mbajtur mbledhjen e 57-të të Këshillit të Përgjithshëm. Në këtë mbledhje po merr pjesë edhe kryetari i kësaj partie, njëherit kryeministri Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij para anëtarëve të Këshillit, Kurti ka shtuar se tash imazhi i Kosovës ka një përmbajtje më të re si...