archive28 Maj, 2022 - 22:52

Lajme

Murati u jep ‘gajret’ qytetarëve: Si popull jemi mësuar me kriza, i kalojmë më lehtë se popujt e tjerë

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati pajtohet me projeksionet e Bankës Botërore për rritjen ekonomike në Kosovë. Po ashtu, Murati ka theksuar se qytetarët e Kosovës janë të mësuar që t’u përballojnë krizave, duke e parë këtë gjë si rrethanë lehtësuese në një situatë të pafavorshme ekonomike për qytetarët....
Lajme

Rrebeshe shiu e breshri në disa pjesë të Kosovës

Rrebeshe shiu e breshri kanë përfshirë Kosovën në disa pjesë. Lexuesit kanë dërguar video nga breshri që ka rënë në rrethinë të Prizrenit e po ashtu edhe në Dragash e Viti. Reshje ka pasur edhe në rrethinë të Ferizajit. Mot mjaft të paqëndrueshëm pritet të kemi edhe nesër, me zhvillime...
Lajme

I riu që mbeti i vrarë në Ferizaj varroset sot

Mbeti i vrarë me së paku 5 plumba. Gazmend Hyseni, i njohur me nofkën “Strella” i cili mbeti i vrarë në orët e hershme të mengjesit, sipas burimeve të gazetës Nacionale pritet të varroset sot. Personi me inicialet Q.J, ka shtënë me armë në drejtim të viktimës G.H, ku si...
Lajme

Vdes ish-presidenti Bujar Nishani

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani ka vdekur. Pak ditë më parë ai u nis drejt Gjermanisë për të kuruar sëmundjen autoimune të mëlçisë, të cilën ia përkeqësoi COVID-19, por nuk ia doli të mbijetojë. Nishani fillimisht mori ndihmën mjekësore në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ dhe pas rëndimit të gjendjes shëndetësore, u...
Lajme

Ministria e publikon raportin e fundit për rastet me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar gjashtë raste të reja me Covid-19, raporton Express. Raste të vdekjes s’janë regjistruar, derisa janë shëruar 26 qytetarë. Numri i rasteve aKtive është 103. Njoftimi i plotë i MSH’së: 28 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të...
1 2
Page 1 of 2