archive27 Maj, 2022 - 20:10

Lajme

Përleshje mes disa personave në Prishtinë, gjakoset trotuari

Në përleshje fizike ka ndodhur orët e pasditës në rrugën Bajram Kelmendi në Prishtinë. Bazuar në të dhënat fillestare, raportohet se janë lënduar dy persona. Personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor, ndërkohë që në stacion policor është shoqëruar një person, i cili ka qenë i përfshirë në rrahje....
Lajme

Turqia tregon kushtet që duhet të plotësojnë Suedia dhe Finlanda për të pranuar futjen e tyre në NATO

Turqia pret që Suedia dhe Finlanda të ndalojnë “mbështetjen ndaj terrorizmit” në mënyrë që të marrin mbështetjen e Ankarasë për anëtarësimin në NATO. Kështu tha ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu. Dy shtetet nordike dërguan javën e kaluar zyrtarisht kërkesën për t’u bërë pjesë e aleancës, por për këtë duhet...
Lajme

Safet Gërxhaliu për tërheqjen e Trustit: Fyti është vëllai i detit

Vendim për t’u përshëndetur. Ky është gjykimi i Safet Gërxhaliut për ekzekutimin e ndihmës prej 100 euro për 220 mijë punëtorët e sektorit privat, por edhe pakon 100 milionëshe në përgjithësi. Megjithatë ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, ka thënë se ky vendim vetëm zbut problemet e qytetarëve. “Nuk është...