archive21 Maj, 2022 - 22:13

Sporti

Vushtrria një hap larg Superligës, mposht Lirinë në penalti

Skuadra e Vushtrrisë ka shtuar shpresat për kalim në Superligë, pasi mposhti Lirinë në penalti, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet nuk përcaktuan fituesin. Liria kaloi e para në epërsi në pjesën e parë, por që vushtrriasit barazuan rezultatin në fillim të pjesës së dytë. Pas shkuarjes në vazhdime, Vushtrria...
Interesante

A i keni ditur këto fakte për shqiptarët?

Shqipëria konsiderohet por edhe sugjerohet nga shumë media të huaja një ndër destinacionet që duhet vizituar. Në këtë video po ju sjellim një listë me 50 faktet më interesante për Shqipërinë dhe shqiptarët që ndoshta nuk e dinit....
ShowBiz

“Sheqa” i Stupcave në NETFLIX?

Aktori i njohur i grupit humoristik, “Stupcat”, Mensur Safqiu së shpejti do të bëhet pjesë e platformës NETFLIX. “Prive” ka treguar se ai do të luajë rolin e një profesori rus në një serial turk “Kafka e nxehtë” në të cilin flitet për botën apokaliptike të bërë rrëmujë nga një...
Lajme

Transporti me trafikun urban sot e nesër pa pagesë

Sot dhe nesër, transporti me Trafik Urban, do të jetë pa pagesë në Prishtinë, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës, përmes një postimi në Facebook. “Ju njoftojmë se nesër dhe pasnesër, me datë 21 dhe 22 maj, transporti me Trafiku Urban, do të jetë pa...