archive20 Maj, 2022 - 22:26

Lajme

A ka vdekur Nazim Bllaca? – Flet vëllau i tij

Liman Bllaca, vëllau i Nazim Bllacës, ka thënë për Klankosova.tv, i cili tha se Nazimi është shëndosh e mirë dhe nën mbrojtje ndërkombëtare. Ai e demantoi kështu avokatin e Kadri Veselit, Ben Emmerson, i cili, gjatë konferencës së sotme për ecurinë e çështjes për ish-krerët e UÇK-së, deklaroi se Nazim...
Lajme

Ky është vendimi i fundit i SBASHK-ut!

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur para të pranishmëve në protestën e punëtorëve të sektorit publik. Jasharaj ka thënë se Qeveria po e sheh tani se nuk po flasin individët, por po flasin punëtorët e Kosovë. Ai madje i bëri thirrje Kurtit edhe të kthehet nga Amerika. “Qeveria po...