archive15 Maj, 2022 - 20:32

Lajme

Nesër ekzekutohen pagesat për këtë kategori të personave

Qeveria e Kosovës, përveç rritjes së pensioneve, ka ndërruar edhe datën e dhënies së tyre, duke thënë se do t’i paguajnë në mes të muajit. (15 te cdo muaji) Një gjë të këtillë e ka bërë të ditur Ministri i Financave, Hekuran Murati, në një konferencë. “Marrë parasysh që pagat...
Lajme

Nëna Lule qan me lot kur dëgjon Ezanin live në emision

Në emisionin Kojshia Show, protagoniste e kësaj jave ishte një mysafire mjaft, e cila kishte drama të njëpasnjëshme në jetën e saj. Ajo është Luleta Kazazi, 81-vjeçarja nga Tirana, e njohur si Nëna Lule. Në këtë emisiom, ajo tregoi shumë gjera për vështirësitë në jetën e saj. Në një moment...
Lajme

16 raste të reja me Covid-19 brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë njofton për 16 raste të reja me Covid-19 brenda 24 orëve dhe 27 qytetarë të shëruar. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Në total numri i rasteve aktive është 328. Njoftimi i plotë i MSH-së:...