archive10 Maj, 2022 - 20:40

ShowBiz

Ronela Hajati performon në skenën e Eurovisionit

Këngëtarja shqiptare Ronela Hajati ka performuar në skenën e Festivalin Evropian të Këngës “Eurovision Song Contest 2022”, i cili po mbahet në Torino të Italisë. Ishte Shqipëria, me përfaqësuese Ronelën, që e hapi mbrëmjen e sontme të këtij festivali, përcjell Klankosova.tv. Ndryshe, sonte do të performojnë edhe përfaqësuesit e 16...
Lajme

Mehaj: SHBA përkrah Kosovën drejt anëtarësimit në NATO

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, Armend Mehaj ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin iniciativën e Kosovës për t’u bërë anëtare e Partneritetit për Paqe, si hap drejt anëtarësimit në NATO. Mehaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “edhe një herë ShBA, si ndër...
Lajme

Rreth 5 mijë trupa të NATO’s të enjten zbarkojnë në Maqedoninë e Veriut: Përgatitje nëse kriza e Ukrainës përhapet në Ballkan

Një stërvitje e madhe ushtarake që përfshin rreth 4600 forca amerikane dhe aleate fillon të enjten, më 12 maj, në kantierin e provës Krivolak në Maqedoninë e Veriut, dhe synon të testojë forcat e NATO-s në rast se kriza ukrainase përhapet në Ballkan ose në Evropën Lindore. Sipas portalit të...