archive9 Maj, 2022 - 19:56

Sporti

Ndërron jetë legjenda e boksit, Xhevdet Peci

Ka ndërruar jetë legjenda e boksit kosovar, Xhevdet Peci. I ndjeri ka ndërruar jetë në SHBA. Peci, është boksier shqiptar, ish pjestar i KB Prishtina, disa herë ishte kampion i ish-Jugosllavisë. Xhevdet Peci nga viti 1975 deri 1983 arriti ti fitoj pesë tituj ne konkurrencën ekipore dhe katër tituj në...
Lajme

Szunyog: E ardhmja e Kosovës është në BE

Ambasadori i i Bashkimit Evropian në Kosovë Tomash Szunyog deklaroi sot se e ardhmja e Kosovës është në BE, dhe se nuk ka alternativë tjetër, përveç vazhdimit të ecjes përpara në rrugën evropiane. Duke shënuar Ditën e Evropës dhe përvjetorin e Deklaratës Schuman që krijoi themelet për paqen e qëndrueshme...
Lajme

Informacion me rëndësi për pensionet!

Në vendet e Ballkanit Perëndimor, pensionet më të vogla minimale janë në Kosovë, ndërsa më të lartat në Serbi. REL kishte publikuar një infografikë në fund të vitit të kaluar për pensionin minimal dhe maksimal në vendet e Ballkanit Perëndimor. Meqenëse infografika është më e vjetër, aty figuron pensioni minimal...
1 2
Page 1 of 2