archive8 Maj, 2022 - 21:09

Lajme

Si ndodhi vrasja e kosovarit nga dhëndri i tij në Gjermani

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në Gjermani, në momentin kur motra ishte duke u përshëndetur me vëllëzërit e saj. Familja Nimanaj nga Skenderaj ka hapur dyert për ngushëllime gjatë së dielës për familjarin e tyre B.N. Viktima që jetonte në Landshut të Gjermanisë raportohet se vdiq pasi u godit me...
Lajme

“Kur keni thënë se kosovarët kanë gjak serbi, a t’u kujtuan përdhunimet që kanë bërë ata në Kosovë? – Ja si i përgjigjet Mustafa Nano moderatorit

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë, mysafir ishte gazetari e ish-Politikani nga Shqipëria, Mustafa Nano. Në këtë intervistë, moderatori Sadri Imeri pyet Nanon se i janë kujtuar përdhunimet që paramilitarët serbë kanë bërë në Kosovë, duke i kujtuar këtij të fundit deklaratën kosovarët kanë fjetur me serbë. Shikoni përgjigjen e...
Lajme

Kryeministri kroat viziton Kievin, pritet nga Zelensky

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq ka arritur në Kiev mëngjesin e sotëm për t’u takuar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe kryeministrin Denis Shmihal . Qeveria e këtij vendi ka publikuar foto që tregojnë se Plenkoviq është pritur nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky. Sipas raportimeve të Index.hr, vizita nuk ishte paralajmëruar...
ShowBiz

Dua Lipa zbulon arsyen pse la duhanin

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka marrë një vendim të rëndësishëm që lidhet me shëndetin e saj. Ajo ka lënë së fundmi duhanin për të mbrojtur zërin e saj. Dua është aktualisht në turneun e saj “Future Nostalgia” dhe para së të dilte në skenë ajo mori vendimin...
1 2
Page 1 of 2