archive7 Maj, 2022 - 21:11

Biznes

Bankat në Kosovë ‘sakatojnë’ qytetarët

Sektori bankar në Kosovë kohëve të fundit ka ‘vluar’ nga puna. Numër i madh i qytetarëve janë ‘stacionuar’ para dyerve të bankave për të hapur një xhirollogari në të cilën do të deponoheshin ‘ndihmat’ e shtetit, të cilat erdhën pas shënimit të një krize ekonomike. Ama posedimi i një konto...
Lajme

Lotaria Amerikane publikon rezultatet, këtu mund t’i shihni

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më herët sot në orën 18:00 kanë dalë përgjigjet e Lotarisë Amerikane. Ëndrra amerikane intrigon mijëra shqiptarë për të aplikuar dhe nëse ju jeni njëri prej atyre duke klikuar në këtë LINK mund të shihni nëse keni fituar apo jo. Gjithçka që ju duhet të...
Sporti

Shitet Chelsea, krejt paratë Abramovich i jep për bamirësi

Klubi i Chelseat përmes një komunikate ka bërë të ditur se tashmë ka pronarë të rinj. Në njoftimin e klubit, thuhet se pronarët e rinj të udhëhequr nga miliarderi amerikan Todd Boehly bashkë me Clearlake Capital, Mark Walter e Hansjoerg Wyss, ku vlera totale e klubit do të shkojë për...
Lajme

100 eurot e Qeverisë, hapet aplikimi për studentët

Është hapur formulari i aplikimit për shtesat prej 100 eurosh për studentët. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga Këshilli Studentor i UP-së, shkruan lajmi.net. Komunikata e plotë: Të nderuar studentë, Ju informojmë se është hapur formulari i aplikimit në e-kosova për subvencionim të...