archive5 Maj, 2022 - 16:30

Lajme

Shefja e diplomacisë gjermane: Luftimi i korrupsionit në Kosovë shembull për vendet e tjera

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur dje në takim nga ministrja e Jashtme e Republikës Federale të Gjermanisë, Annalena Baerbock, e cila lavdëroi luftimin e korrupsionit në Kosovë. Duke e falënderuar ministren Baerbock për qasjen parimore dhe qëndrimin e saj aktiv pro-evropian, kryeministri Kurti theksoi lidhjen e fortë dhe...