archive4 Maj, 2022 - 19:28

ShowBiz

Arrestohet Fjolla Morina, ky është shkaku

Këngëtarja, Fjolla Morina ka rënë sot në prangat e Policisë së Kosovës, pasi kërkohej nga autoritetet në Shqipëri. Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se Fjolla është ndaluar sot në rrugën “Ahmet Krasniqi” në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar të lëshuar nga autoritetet në Shqipëri. Ajo aktualisht është në...
Sporti

FC Prishtina fituese e Kupës së Kosovës në futsall

FC Prishtina ka triumfuar në finalen e Kupës së Kosovës në futsall. Në ndeshjen finale të zhvilluar, të mërkurën, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet, FC Prishtina e ka mundur FC Liqenin nga Drenasi, me rezultat 5:2. Kjo finale dhuroi lojë shumë të fortë dhe cilësore, derisa u...
Lajme

Publikohet raporti i Ministrisë për rastet e reja me koronavirus

Tri raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 300 mostrave. Raste të vdekjes s’janë regjistruar, derisa është njoftuar për shërimin e 23 pacientëve. Aktualisht, në gjithë vendin...
Sporti

Kosova 6 vite në UEFA/ Presidenti Ceferin uron Agim Ademin

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Čeferin, përmes një letre drejtuar kryetarit të FFK-së, Agim Ademi, i ka uruar këtij gjashtë vjetorin e pranimit në shtëpinë më të madhe të futbollit në Europë. "Në këtë përvjetor të rëndësishëm, dua ta falënderoj Federatën e Futbollit të Kosovës që është një anëtar i vlefshëm...