archive3 Maj, 2022 - 20:05

Lajme

Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Nuk ka rivalë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar edhe njëherë kandidaturën e tij për kreun e Partisë Demokratike (PD). Pasi Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale shpalli afatin zyrtar për të dorëzuar dokumentacionin, në një konferencë për shtyp, Berisha tha se do të respektojë rivalët në garë dhe theksoi se ka...
Lajme

Putin urdhëron sanksione hakmarrëse kundër Perëndimit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi një dekret për sanksione ekonomike hakmarrëse kundër Perëndimit. Dekreti vjen në përgjigje të “veprimeve jomiqësore të disa shteteve të huaja dhe organizatave ndërkombëtare”, tha Kremlini të martën. Dokumenti nuk jep asnjë detaj se cilët individë ose subjekte mund të preken nga masat. Sipas dekretit,...
Lajme

Ambasada Amerikane: Ofrojmë mbështetjen tonë për gazetarët në Kosovë që rrezikojnë jetën për të sjellë të vërtetën

Ambasada Amerikane në Prishtinë në Ditën e Lirisë së Shtypit ka shprehur mbështetjen për gazetarët në Kosovë dhe në botë që rrezikojnë jetën e tyre për të paraqitur të vërtetën, shkruan Reporteri.net. Përmes një postimi në Twitter, kjo Ambasadë shkruan se gazetarët që raportojnë korrupsionin, ndryshojnë ligjet e përmirësojnë jetën....
Lajme

“Prijësit fetarë të mos paraqiten si gardianë”, Hamiti i reagon Hoxhë Enis Ramës pasi tha se s’duhet të vizitohen varrezat në Bajram

Teologu Xhabit Hamiti ka reaguar pasi kryetari i Bashkësisë Islame në Mitrovicë, Enis Rama tha se është gabim të vizitohen varrezat për Bajram. Kjo çështje nuk duhet të lidhet me fenë, thotë teologu Hamiti, i cili thekson se për këtë “nuk ka asnjë pengesë fetare”. “Njerëzit duhet te lihen te...
1 2
Page 1 of 2