archive1 Maj, 2022 - 21:40

Lajme

Burrë e grua kapen keq, e bëhen ‘llom’ në emision

Marjeta dhe Bedriu janë bashkëshortë që kanë ardhur në “Shihemi në Gjyq” për shkak të një kredie. Bedriu e akuzon gruan për një gjest ndihmese që ajo është përpjekur të bëjë ndaj një të afërmi duke lënë shtëpinë e tyre si garanci bankare për kredinë që do të merrte kushëriri...
Lajme

Nga Londra, në Gllogoc të Kosovës e më pas në Kukës – Rrjeti i kompanive të Samir Manes për të ‘gllabëruar’ minierën e Leshnicës

Një kompani e regjistruar në Kosovë ka fituar të drejtën që me një investim prej rreth 1.8 mln eurosh të nxjerrë pasuri me vlerë deri në 45 milionë euro falë një lejeje minerare të dhënë nga Ministria e Infrastrukturës.Leja është dhënë për shfrytëzimin e minierës së Leshnicës në Kukës. Kjo...
Lajme

Shi i rrëmbyeshëm në këtë qytet të Kosovës!

Pasditen e sotme në vendin tonë ka mbajtur mot i vranët e në disa vende edhe reshje shiu. Qyteti i Deçanit është goditur nga një rrebesh shiu ku atje pati edhe breshër. Sinjalizuesit kanë dërguar pamje nga ky qytet ku shihet një breshër i madh që ka rënë. Mot i...
Lajme

Habitë me këtë deklaratë hoxhë Sadulla Bajrami: Banorët e parë të xhehnemit do jenë hoxhollarët, ja pse!

Hoxhë Sadulla Bajrami nga Kumanova ishte mysafir në emisionin Kojshia Show. Hoxhe Sadullah Bajrami ka befasuar të gjithë me deklaratën që ka dhënë në këtë emision, duke thënë se banorët e parë të xhehnemit do të jenë hoxhollarët. Për ta kuptuar pse, ndiqeni emisionin nga minuta e 35.42. https://www.youtube.com/watch?v=HwE6iiG9h4w...
Sporti

Gjykata e Apelit refuzon ankesën e Gramoz Vokrrit kundër FFK-së

I biri i legjendës së futbollit kosovar Fadil Vokrri, Gramoz Vokrri, afro një muaj më parë ishte kundërshtari kryesor i Agim Ademit në garën për president të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Por, kandidatura e tij nuk ishte aprovuar për arsye se disa nga nënshkrimet që kishte mbledhur Vokrri...
1 2
Page 1 of 2