archiveShkurt 2022

Lajme

Njoftimi i fundit për termine nga Ambasada e Gjermanisë

Ambasada Gjermane në Kosovë ka hapur listën ligjore ku mund të bëhet regjistrimi i terminëve për periudhën mars deri në fillimin e muajit prill, raporton Gazeta Sinjali. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista do të mbetet e hapur deri me datën 15.02.2022 në orën 14:00. Dhënia e termineve ka...
Lajme

NATO: Situata në Kosovë është shumë më e qetë se dikur

NATO dhe KFOR-i në Kosovë vlerësojnë se situata në vend tani është shumë më e qetë se që ishte dikur. Në një njoftim në faqen zyrtare të NATO-s në ‘twitter’, shkruan se Kosova ka ende tensione por të cilat ndodhin me raste. “Situata në Kosovë tani është shumë më e...
Lajme

Arrestohet aktivisti i PSD’së, lidhur me protestën kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Partia Socialdemokrate (PSD) ka njoftuar se është arrestuar aktivisti Adem Mergjuani, lidhur me protestën kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, transmeton Gazeta Metro. Me anë të një postimi në Facebook, kjo parti kanë kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij. “Në orën 9:00, aktivisti Adem Megjuani i është përgjigjur thirrjes së policisë...
Lajme

Policia jep detaje për vetëaksidentin në Gjilan, ku vdiç një 22-vjeçare dhe u lënduan katër të tjerë

Një 22-vjeçare ka mbetur e vdekur pas një vetëaksidenti në rrugën Novëbërdë-Gjilan. Aksidenti dyshohet se ka ndodhur shkaku i kushteve atmosferike. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. Sipas Hashanit, në veturë kanë qenë pesë persona, tre prej të cilëve fëmijë. “Sipas hetimeve të...
Lajme

Publikohet raporti i fundit nga IKSHPK, rriten rastet e vdekjes

01 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 4.022 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.781.110 doza të vaksinës. ℹDeri më sot...
1 97 98 99 100 101 102
Page 99 of 102