archiveShkurt 2022

Lajme

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës në këto vende

KEDS ka njoftuar se disa vende do të mbesin sot pa energji elektrike. Këto ndërprerje do të bëhen për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimi: 02.02.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Pejë 1. Nga NS 110/10kV Deqan do të ndërprehet: LP 10kV Ledinat (kodi:...
Lajme

Masat e reja, vjen lajmi i fundit

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Arsim Berisha, ka thënë se më 4 shkurt do të rishqyrtohen masat kundër pandemisë. Megjithatë, ai tha se ende nuk dihet saktë se cilat masat do të lirohen meqë në këtë datë do të ketë një pasqyrë reale, njofton Klan Kosova. Por, Berisha paralajmëroi se do të...
Lajme

Ja çfarë moti na pret sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu dhe bore. IHK njofton se reshjet më të fokusuar parashihen në viset e larta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...
Lajme

Ish-ministri Zemaj ‘godet’ Qeverinë, ja për çka e akuzon

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti lidhur me menaxhimin e situatës me Covid-19. Duke folur për numrin e lartë të të infektuarve gjatë muajit janar, Zemaj tha se “qeveria e paaftë dëmton shëndetin dhe shtetin”. “Pasojat e paaftësisë qeverisëse janë të tmerrshme në...
1 96 97 98 99 100 102
Page 98 of 102