archiveShkurt 2022

Sporti

Valon Behrami i habit të gjithë me ekipin e ri

Futbollisti veteran, Valon Behrami, do ta vazhdojë karrierën në Serie B te skuadra e Brescias.Mesfushori shqiptar në dy sezonet e fundit ka veshur fanellën e Genoas. Ai ka një karrierë të gjatë, më parë ka luajtur edhe me klube si Sion, Udinese, Watford, Hamburg, Napoli, Fiorentina, West Ham dhe Lazio....
Lajme

Kosova, shteti me pagën më të vogël minimale në Evropë

Radio Evropa e Lirë ka publikuar një infografikë për pagat minimale në shtetet evropian, ku bën pjesë edhe Kosova. Paga minimale e një shteti përcaktohet me ligj dhe zbatohet për shumicën e punonjësve të atij shteti. Në kontinentin evropian, Kosova e ka pagën më të vogël minimale, ndërsa Luksemburgu i...
Lajme

Ngriten sërish çmimet e derivateve në Kosovë

Gjatë vitit që lamë pas por edhe në këtë fillim të vitit 2022 qytetarët vazhdimisht janë duke u ankuar për çmime tejet të larta. Në produktet bazë ushqimore, por edhe në gjësende të tjera qytetarët po vazhdojnë të përballen me ngritjen e lartë të çmimeve. Por edhe pse gjatë disa...
Tech

A e dini përse shërben “molla e kafshuar” mrapa iPhone-it?

Një grua pretendon se ju e keni përdorur iPhone-in tuaj ‘krejt gabim’ nëse nuk keni përdorur një nga veçoritë ‘sekrete’ të tij. Elly poston rregullisht këshilla dhe komente teknologjike në TikTok-un e saj, ku ka fituar pothuajse 840 mijë ndjekës. Por në një video të fundit, që është shikuar 34...
Lajme

Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës sot

KEDS ka njoftuar për punimet në rrjet të cilat do të kryhen gjatë ditës së sotme dhe të mërkurës. Për shkak të punimeve do të ketë edhe ndërprerje të energjisë elektrike. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 01.02.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Nga NS...
Lajme

Ky është moti për sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me reshje bore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, kjo situatë meteorologjike do të mundësohet si pasojë e masave të ajrit me presion relativisht të ulët atmosferike. “Në fushat termike do të ketë rritje, ku merkuri në termometër parashihet të arrijë...
1 100 101 102
Page 102 of 102