archiveShkurt 2022

Lajme

Makina përmbyset – nxirren 3 trupa, nuk dihet numri i viktimave

Aksident i rëndë ka ndodhur në vendin e quajtur kthesa e Murrashit, ku si pasojë e përplasjes së dy automjeteve një makinë ka dalë nga rruga duke rënë në lumin Shkumbin. Sipas informacioneve paraprake automjeti i tipit Benz “ML” është përplasur me një makinë tjetër dhe nga manovrimi makina ka...
Lajme

Shteti ndërhyn në hapësirat e TV 21, çfarë po ndodh

Agjencia Kosovare e Privatizimit ka urdhëruar Radio Televizionin 21, të lirojë hapësirat e Pallatit të Mediave në të cilat është vendosur kompania televizive tash e 20 vjet. Vendimi i AKP-së ka ardhur sipas kërkesës së Ministrisë së Punëve të Brendshme, e cila ka arsyetuar se i hapësirat ku është e...
Interesante

Këta janë your 6 fshatrat me emrat më interesant në Gjakovë

Gjakova është qytet në pjesën perëndimore të Kosovës. Po ashtu Gjakova është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër, shkruan Gazeta Metro. Gjakova si qytet i Kosovës, kishte pozitë të përshtatshme gjeografike si dhe kushte të favorshme për zhvillimin e saj gjatë periudhave të kaluara historike. Më poshtë...
Lajme

Përplasen dy automjete, lëndohen gjashtë persona

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Isniq të Deçanit, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili tha se në këtë aksident janë përfshirë dy automjete....
Lajme

Aksident trafiku në Kaçanik

Një aksident trafiku ka ndodhur në Kaçanik. Nga ky aksident, njëra prej automjeteve është rrotulluar. Policia ka dal menjëher në vendin e ngjarjes. Më poshtë, disa foto:...
1 99 100 101 102
Page 101 of 102