archiveShkurt 2022

ShowBiz

Fjoralba Ponari në zi, ndahet nga jeta personi i saj më i shtrenjtë

Moderatorja e njohur e “Top Channel” Fjoralba Ponari ka humbur nënën e saj. Ky lajm është bërë me dije nga disa burime pranë “Top Channel”, edhe pse prezantuesja e “Portokalli”-së nuk ka bërë ende asnjë reagim. E ëma e Fjoralbës, është ndarë nga jeta para kohe në moshën 54-vjeçare, ndërkohë...
Lajme

Ndërron jetë krijuesi i biskotave “Plazma”

Petar Tutavac, krijuesi i biskotës së njohur “Plazma”, ka vdekur dje (e hëne) në moshën 88-vjeçare, në Serbi. Sipas portalit kroat “Index”, ai ishte i pari profesionist i biskotave në ish-Jugosllavi. Ndër të tjera, recetë e tij është edhe biskota “Domaqica” e kompanisë kroate “Krash”. Tutavac lindi në vitin 1934...
Lajme

Shtrenjtimi i rrymës, reagon ashpër presidentja Osmani

Presidentja Vjosa Osmani ka listuar një sërë rekomandime për Zyrën e Rregullatorit për Energji, në komentet që ia ka dërguar këtij organi, i cili më 17 janar publikoi një raport konsultativ me propozimin për shtrenjtim të energjisë elektrike. Shefja e Shtetit konsideron se struktura tarifore e propzuar nga ZRRE-ja është...
Lajme

Deputeti i VV’së, dëshmon në gjykimin ndaj Salih Mustafës në Hagë

Fatmir Humolli po dëgjohet në cilësinë e dëshmitarit të Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS). Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Fatmir Humolli, do të dëshmojë sot në gjykimin për krime lufte që po zhvillohet ndaj Salih Mustafës në Hagë për krime lufte. Humolli është dëshmitari i fundit...
Lajme

Biondina Muzliukaj nga Mitrovica bëhet studentja e parë shqiptare që arrin të studion në njërin nga universitet më prestigjioze

Mitrovicasja, Biondina Muzliukaj, ka përfunduar gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, e poashtu edhe studimet në Universitetin e Prishtinës. Ajo po vazhdon studimet postdiplomike në universitetet më prestigjioze botërore, shkruan Jepi zë. 23 vjeçarja është studentja e parë shqiptare nga Kosova dhe Shqipëria, në MA Advanced Development in Social Work, njëri...
Lajme

Reshje bore pa ndalur, ky është apeli i policisë për ngasësit

Pas reshjeve të borës që po vazhdojnë të bien në territorin tonë, Policia e Kosovës u ka bërë apel të gjithë drejtuesve të automjeteve që drejtimin dhe shpejtësinë ta përshtatin me kushtet në rrugë, të respektojnë shenjat e trafikut si dhe të jenë shumë vigjilent. Në një njoftim të Policisë...
Lajme

32 zyrtarë serbë paguhen nga Ministria e Arsimit pa shkuar në punë

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci është duke raportuar para Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me raportin e auditimit për pasqyrat financiare vjetore të ministrisë. Kryetarja e Komisionit, Hykmete Bajrami tha se disa nga gjetjet janë për blerjen e librave në vlerë prej 2.1 milionë...
1 98 99 100 101 102
Page 100 of 102