archive28 Shkurt, 2022 - 09:42

Lajme

Gjithçka gati për takimin Rusi- Ukrainë, a do të ketë armëpushim

Bjellorusia thotë se ka përgatitur një vend për të pritur bisedimet midis delegacioneve ukrainase dhe ruse, me ditën e pestë të pushtimit të Ukrainës. Ukraina ka rënë dakord të dërgojë diplomatë në një vendndodhje afër kufirit me Bjellorusinë, pavarësisht dyshimeve se presidenti bjellorus, Alexander Lukashenko, është gati të dërgojë trupa...
Lajme

Sanksioni i radhës godet Rusinë, Mbretëria e Bashkuar ndalon transaksionet që përfshijnë Bankën Qendrore ruse

Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar një ndalim të transaksioneve që përfshijnë Bankën Qendrore të Rusisë, në masën e fundit për të shkëputur institucionet financiare të Moskës nga tregjet perëndimore. Masat do të ndalojnë gjithashtu institucionet financiare britanike nga transaksionet me ministrinë e financave të Moskës dhe fondin e saj të...
Lajme

Të shtëna me armë zjarri në një lokal në Malishevë

Në një lokal në Malishevë është raportuar të ketë pasur të shtëna me armë zjarri. Sipas policisë, në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar dy gëzhoja dhe një predhë. Personi që dyshohet të ketë shtënë me armë është larguar nga vendi i ngjarjes. Personi në fjalë është i njohur...
Lajme

Trump: Putin është inteligjent e liderët tanë idiotë, unë do i jepja fund kësaj farse

“Vladimir Putin vendosi agresionin e pamëshirshëm, pasi pa tërheqjen nga Afganistani. Putin është inteligjent, ndërsa liderët tanë, idiotë”. Një deklaratë e tillë vjen nga ish-Presidenti amerikan Donald Trump, duke folur në Konferencën vjetore të Veprimit Politik Konservator, teksa e përshkroi sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës, si një agresion ndaj njerëzimit....
1 4 5 6
Page 6 of 6