archive28 Shkurt, 2022 - 11:14

Lajme

A merr pjesë Zelensky në takimin Rusi-Ukrainë? Kjo është përbërja e dy delegacioneve

Bjellorusia njoftoi sot se ka përgatitur vendin për bisedimet midis delegacioneve të Ukrainës dhe Rusisë. Ndërkohë që delegacioni rus ka arritur në kufirin Ukrainë – Bjellorusi, është zbuluar përbërja e dy delegacioneve. Zëdhënësi Dmitry Peskov ka njoftuar se delegacioni rus përbëhet përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Jashtme, Ministrisë së...
Lajme

Milaim Zeka lë RTK-në, e krahason Kurtin me Putinin!

Gazetari Milaim Zeka ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij e punën në Radio Televizionin e Kosovës, RTK. Këtë e ka bërë me arsyetimin se “klasa e re politike ka për qëllim shuarjen e këtij mediumi”. Megjithatë, Zeka nuk është shkëputur plotësisht nga meidat, duke thënë se...
Lajme

Pala ukrainase arrin në kufi, për të biseduar me Rusinë

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës sapo ka njoftuar se pala e saj ka arritur në zonën kufitare ku është paralajmëruar nisja e bisedimeve me Rusinë. Pjesë e diskutimeve me palën ruse nuk do të jetë presidenti Zelenskiy. Bisedimet do të nisin pas pak në zonën kufitare ukrainase-belloruse. Rusia ende nuk...
Lajme

Aksident i rëndë në Gllarevë të Klinës

Dy vetura janë aksidentuara para pak minutash në Gllarevë të Klinës. Si pasojë e përplasjes, njëra veturë ka dalur jashtë rruge. Policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe po mirret me rastin. Të lënduarit e këtij aksidenti janë dërguar në spital. Kjo zonë është e njohur për aksidentet e...
Lajme

Thirrja e rradhës e SHBA-së

Ambasada e SHBA-së në Kiev u ka kërkuar qytetarëve amerikanë në Ukrainë që të largohen me “opsione private”, nëse konsiderohet e sigurt për ta bërë këtë. Në një njoftim, ambasada e ka quajtur situatën “të paparashikueshme” dhe kërkoi kujdes në lidhje me rrugët pasi shumë prej tyre janë të mbipopulluara...
Lajme

Edhe sot priten reshje bore

Edhe gjatë ditës së sotme do të ketë reshje bore në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 0 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius. “Dita e hënë fillon me mot kryesisht të...
1 3 4 5 6
Page 5 of 6