archive28 Shkurt, 2022 - 14:52

ShowBiz

Rikthehet Nazi: S’jam Pejgamber por i dërguar i Zotit

Këngëtari i Grupit Aurora, Nazmi Sfishta – Nazi ka befasuar sërish me deklaratën e tij. I ftuar në ‘nKosovë show’, ai tha se është ballafaquar me komente e shkrime te ndryshme pas deklaratës që kishte bërë duke thënë që është i dërguari i Allahut, shkruan Indeksonline. “E kam parë që...
Lajme

Ukraina: Dhjetëra të vrarë nga bombardimet në Kharkiv

Dhjetëra civilë janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur gjatë bombardimeve të rënda ruse të qytetit lindor të Ukrainës, Kharkiv, thonë zyrtarët ukrainas. Anton Herashchenko, një këshilltar i ministrit të brendshëm të Kievit, shkroi se trupat e Moskës kishin bombarduar zonat e banuara me raketa Grad, raporton BBC. “E...
Lajme

Ora policore pritet të hiqet dhe të lirohen masat në gastronomi

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka bërë të ditur se nesër pritet të hyjnë në fuqi masat e reja. Sipas kësaj shoqate, do të hiqet ora policore dhe do të ketë lirim të masave për sektorin e gastronomisë. “Pas konsultimeve me Ministrinë e Shëndetësisë, sot janë dhënë propozimet për lirimin...
Lajme

Derisa Rusi-Ukrainë po bisedojnë, një tjetër shpërthim i madh ka ndodhur në Kharkov, raportohet për të vdekur

Derisa po zhvillohen bisedimet Rusi-Ukrainë, raportohet për shpërthime në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Kharkovin. Ndërsa raportohet edhe për civilë të vrarë. Mediumi që raporton për Evropën Lindore, Nexta, ka publikuar pamje nga qyteti Kharkov, ku gjendja duket se u përshkallëzua. “Kyiv Post” citon ministrin e Brendshëm...
Lajme

OKB publikon statistikat e të vrarëve në Ukrainë

Shefja e OKB-së për të drejtat e njeriut tha sot se të paktën 102 civilë, duke përfshirë shtatë fëmijë, ishin vrarë në Ukrainë që kur Rusia pushtoi pesë ditë më parë, duke paralajmëruar se shifrat e vërteta mund të jenë shumë më të larta. Duke folur para Këshillit të OKB-së...
Lajme

Nisin bisedimet Ukrainë-Rusi, përpjekje për arritjen e një armëpushimi

Bisedimet Ukrainë-Rusi sapo kanë filluar. Lajmin e ka dhënë këshilltari i presidentit të Ukrainës, Mykhailo Podolyak. Takimi do të fokusohet në arritjen e një armëpushimi të menjëhershëm dhe tërheqjen e forcave ruse, tha në një deklaratë më herët presidenca ukrainase, shkruan skyneës. Delegacioni, i cili mbërriti në rajonin e Gomelit...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6