archive28 Shkurt, 2022 - 23:09

Lajme

Kryeministri Kurti takohet me homologun e tij britanik, Boris Johnson

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar, në Londër, homologun e tij britanik, Boris Johnson, gjatë pjesëmarrjes së tij në samitin vjetor për investime në Ballkanin Perëndimor. Veç Johnsonit, ai ka takuar edhe zyrtarë të tjerë britanikë, përcjell Klankosova.tv. ”WB6 është i domosdoshëm për sigurinë e Evropës dhe ky është...
Lajme

Macron jep detaje se çfarë bisedoi sot me Putinin në telefon

Me kërkesë të Qeverisë së Ukrainës, Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka biseduar nëpërmjet telefonit me homologun e tij rus, Vladimir Putin, ka njoftur Pallati Elysse Macron me anë të postimi në Facebook. Presidenti Macron e ka përsëritur kërkesën e bashkësisë ndërkombëtare që Rusia të ndalë ofensivën ndaj Ukrainës duke...
Lajme

Aksident i rëndë trafiku në Suharekë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pak më parë në rajonin e Suharekës. Saktësisht në rrugën e transitit dy vetura janë përplasur me njëra-tjetrën. Përpos dëmeve të mëdha materiale deri tani nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar. Në vendin e ngjarjes veçse kanë arritur edhe ekipet emergjente....
Lajme

“Kosova në NATO”, bëhet trend në Twitter dhe rrjete sociale

Kërkesa e ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj që Kosova të anëtarësohet në NATO dhe të krijohet një bazë amerikane ushtarake në Kosovë ka marrë përkrahje në rrjete sociale. Vetëm gjatë orës së fundit ajo është shkruar 2.221 herë në rrjetin social Twitter në Kosovë. Një iniciativë e njëjtë është nisur...
Lajme

Haradinaj: Putin si Millosheviqi, po vret civilë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka krahasuar presidentin e Ukrainës Vladimir Putin me Sllobodan Millosheviqin. Thotë se po vriten civilë. “Ne e ndiejmë që edhe ajo që bën Putini është e ngjashme me atë që ka bërë Millosheviqi, pra sulm mbi vendbanime civile, mbi një popull të tërë. Vrasja e...
1 2 3 6
Page 1 of 6