archive26 Shkurt, 2022 - 19:58

Lajme

Rusia merr edhe një goditje tjetër

Pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia, masat ndaj kësaj të fundit nga shtetet e Evropës kanë qenë të shumta. Fillimisht Rusia u largua nga sistemi i pagesave ndërkombëtare, kurse tani ka ardhur edhe një sanksion tjetër. Që nga sot Visa dhe Mastercard të bankave ruse, të cilat janë nën sanksione,...
Lajme

Rusia urdhëron ushtrinë të zgjerojë ofensivën në Ukrainë

Ushtarëve rusë u janë dhënë urdhra që të zgjerojnë ofensivën në Ukrainë “nga të gjitha drejtimet” pasi Kievi ka refuzuar që të zhvillojë bisedime me Moskën në Bjellorusi, tha të shtunën Ministria ruse e Mbrojtjes. “Pasi pala ukrainase refuzoi procesin e negociatave, sot të gjitha njësive u është dhënë urdhri...
Lajme

Britania: Përparimi rus është ngadalësuar përkohësisht

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar thotë se shpejtësia e përparimit rus është ngadalësuar përkohësisht, me gjasë si rezultat i “vështirësive akute logjistike dhe rezistencës së fortë ukrainase”. “Forcat ruse po anashkalojnë qendrat kryesore të popullsisë ukrainase, ndërsa i lënë forcat t’i rrethojnë dhe izolojnë ato”, shkruhej në Twitter....
Lajme

Zelensky: Ua prishëm planin rusëve

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka folur në një video-adresim, duke thënë se forcat e vendit të tij kanë ndaluar një plan rus për ta kapur atë brenda natës dhe për të instaluar liderin e tyre rus. Ai gjithashtu u bëri thirrje rusëve që të bëjnë presion ndaj presidentit Vladimir Putin...
Lajme

Nuk ka nevojë për panik, Kosova ka mjaftueshëm miell

Fabrika për prodhimin e miellit “M&Sillosi” ka njoftuar të gjithë qytetarët se në treg ka mjaftueshëm miell dhe nuk ka nevojë që të bëhet panik. Në njoftimin e tyre për media thuhet se furnizimi me grurë është i rregullt dhe prodhimi po vazhdon me kapacitete të plota. “M&Sillosi” zotohet se...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5